Meetregime 3 activeren zorgt ervoor dat de netbeheerder de toestemming heeft om per kwartier de verbruiksgegevens op jouw slimme (digitale) meter uit te lezen en deze door te sturen naar jouw leverancier.
Hoe vraag ik meetregime 3 aan?
Wanneer heeft het nut om meetregime 3 aan te vragen?
Sinds 01/01/22 is er in Vlaanderen een verplichting om bij aansluitingen < 56 kVA met een decentrale productie-installatie of energieopslagsysteem > 10 kVA, een digitale meter te plaatsen. Deze toegangspunten moeten een SMR3 meetregime hebben. Deze aanvragen ontvangen we via Fluvius.
In alle andere gevallen zijn er geen voordelen om meetregime 3 aan te vragen. Indien het doel louter is om inzicht in het verbruik te krijgen, dan kan de informatie opgezocht worden op het portaal van de netbeheerder of via monitoring apps (basic monitor, energy control monitor).
Is dit het antwoord op uw vraag?
Bel
Bel ons van maandag tot en met vrijdag van 8 tot 18 uur.
Chat
Chat met ons van maandag tot en met vrijdag van 8 tot 18 uur.
De knop 'Start de chat' verschijnt zodra een medewerker beschikbaar is.
Stuur een bericht
Vul het formulier in.
We antwoorden binnen de werkdag.